Strona główna → Ekologia

ekogaleria

zdjęcia do roku szk. 2011/2012

Foto - eko galeria

W  Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15 w Radomiu na szeroką skalę prowadzone są działania ekologiczne.

Nasi uczniowie wraz z opiekunami biorą czynny udział w cyklicznych konkursach i akcjach ekologicznych i zdobywają w nich czołowe miejsca.

Opiekunowie działań ekologicznych w PSP 15 to: Lidia Michalska, Jolanta Czapczyńska i Jolanta Dorocińska.

KONKURSY:

• "Mój las" - organizator Liga Ochrony Przyrody

I etap - organizator LOP Zarząd Okręgu w Radomiu

II etap - Ogólnopolski konkurs pod hasłem "Mój las" - Zarząd Główny LOP

• "Porządkujemy i odnawiamy las" - koordynator Tygodnik Radomski, fundator nagród Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • "Niezapominajka  znakiem jakości naszej postawy woceb przyrody zrównoważonego rozwoju" - organizator Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Radomskiego.
  • "Zostań przyjacielem ptaków" - koordynator Tygodnik Radomski.
  • "Na najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP" - szkoła zdobyła tytuł "MISTRZA LOP"  w roku szkolnym 2008/2009 - organizator Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Radomskiego..

AKCJE I PRZEDSIĘWZIĘCIA EKOLOGICZNE:

• Projekt CEE "Nasi ulubieńcy" - Certyfikat Opiekuna Zwierząt  potwierdzający realizację działań projektu "Nasi ulubieńcy" - organizator Centrum Edukacji Ekologicznej.
  • Projekt CEE "Nasi ulubieńcy " - prowadzenie akcji "Złotóweczka dla pieseczka"
  • Systematyczna współpraca ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt - konkurs "Buda dla mojego rzyjaciela".
  • Współpraca z przedsiębiorstwem PPUH RADKOM i udział w konkursach: "Surowce do RADKOMU i masz porządek w domu" oraz "Makulatura, puszki i plastiki wrzucaj w nasze pojemniki".
  • Proekologiczne Forum Dzieci i Młodzieży - organizator Miasto Radom.
  • Korowód Wiosenny z okazji Dnia Ziemi.
  • Festyn "Czyste Miasto" - organizator Radkom.