Strona główna → BIBLIOTEKA

Lektury

To warto przeczytać

Księgozbiór i katalogi

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA I UDOSTĘPNIANIA PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15 W RADOMIU >>

Biblioteka jest integralną częścią naszej szkoły. Stanowi centrum kulturalne i informacyjne dla uczniów i wszystkich pracowników. Swój obecny kształt zawdzięcza pracy nauczycieli bibliotekarzy. Należy podkreślić tu zwłaszcza długoletnią pracę bibliotekarki – pani Heleny Palonki, która prowadziła bibliotekę szkolną od 1970 roku. Swoje doświadczenia z pracy bibliotekarskiej przekazała młodszym koleżankom: Elżbiecie Okolus pracującej w bibliotece od 1982 roku i Edycie Małek, która rozpoczęła pracę w 1990 roku. Księgozbiór biblioteczny był systematycznie uzupełniany poprzez zakupy i dary. W 1997 roku został zakupiony pierwszy komputer do biblioteki oraz komputerowy program biblioteczny MOL. Od roku 1999 po wprowadzeniu całego księgozbioru do komputerowej bazy danych, udostępnianie książek odbywa się za pomocą komputera. W 2005 roku  biblioteka wzbogaciła się o cztery stanowiska komputerowe w ramach ICM (Internetowe Centrum Informacji) finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biblioteka czynna:

Poniedziałek  8.00-15.30

Wtorek           8.00-15.30

Środa            8.00-12.00 8.00-11.00 Drugi budynek przy ul. Kierzkowskiej

Czwartek       8.00-15.30

Piątek           8.00-15.30

Zajęcia odbywające się w bibliotece szkolnej

Edyta Małek
Mistrzowie kodowania – zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klasy 3e w czwartki godz. 11.30 – 12.15

Wykaz uroczystości  i imprez czytelniczych organizowanych przez bibliotekę w r. szk. 2016/2017.
1.    Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – październik
2.    Dzień w z technologią – listopad.
4.    Pasowanie na czytelnika klas I – styczeń
5.    Wieczorne spotkanie z książką dla uczniów i rodziców kl. 1 - kwiecień