Strona głównaBIBLIOTEKA → Aktualności

AKTUALNOŚCI

W  roku szkolnym 2017/2018 biblioteka zmieniła swoją siedzibę. Obecnie znajduje się na parterze budynku szkoły. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018, cały księgozbiór (19 tysięcy woluminów) wraz z Multimedialnym Centrum Informacji zostały przeniesione. Do odświeżonej biblioteki wstawiono nowe regały i meble.
Pod koniec września uczniowie byli zapraszani do biblioteki i poznawali zasady tam panujące. Zmienili się również nauczyciele bibliotekarze. Do Pani Edyty Małek dołączyła Pani Joanna Kupidura.
Uczniowie chętnie przychodzą do obecnej biblioteki, która bardzo im się podoba.

Oto plany na nowy rok szkolny.

Wykaz uroczystości  i imprez czytelniczych organizowanych przez bibliotekę w r. szk. 2018/2019.
1.    Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – październik/listopad
2.    Wieczór z technologią –  wrzesień/październik.
3.    Pasowanie na czytelnika klas I – styczeń
4.    Realizacja projektu edukacyjnego „Nocny maraton czytelniczy”

100 książęk na 100-lecie odzyskania niepodległości

Przez miesiąc trwała w naszej szkole akcja pt. "100 ksiazek na stulecie niepodległosci". Uczniowie klas IV-VIII przynosili książki, którymi chcieli się podzielić z innymi. Zebraliśmy ponad 100 tytułów.
Bardzo dziękujemy za aktywny udział w akcji.
Książki będzie można wypożyczać w naszej bibliotece od stycznia.

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

W dniu 14 listopada biblioteka obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla klas 3 pod hasłem: „Książki to przyszłość”.
Uczniowie brali aktywny udział w grach i zabawach czytelniczych, wykazując się wiedzą oraz kreatywnością. Największym zainteresowaniem cieszyły się: kalambury, pomylone tytuły oraz multimedialny quiz czytelniczy. Za poprawnie wykonane zadania, dzieci nagradzane były drobnymi upominkami.
W dalszej części zajęć trzecioklasiści wysłuchali fragmentu książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt.: „Tajemnica kina”, czytanego przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli świetlicy. Wspólne czytanie było wstępem do Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbędzie się 3 grudnia w naszej szkole i jest jednym z zadań projektu czytelniczego: „Lasse i Maja detektywami”.
Na koniec uczniowie obejrzeli wystawę książek z serii: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz wystawę nowości czytelniczych. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które tego dnia licznie odwiedziły bibliotekę szkolną i wypożyczyły oglądane książki.

„Książki to przyszłość” tak brzmi hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w czwartek 22 listopada odbyły się zajęcia czytelnicze dla klas 7 i 8. Na zajęciach pani wicedyrektor Ewa Kuchniak wręczyła uczniom nagrody w konkursie multimedialnym. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klas 7 i 8 wykonali prezentacje multimedialne zatytułowane: „Historia książki”. Nagrody otrzymali:
I miejsce – Mateusz Sujka z kl. 7c
II miejsce – Alicja Jagiełło z kl. 8a
III miejsce – Klaudia Koropatwa z kl. 8c
Wyróżnienia – Natalia Kucharczyk z kl. 8c, Aleksandra Bierzyńska z kl. 8c i Mikołaj Stępień z kl. 7c
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Następnie nauczyciele bibliotekarze wraz z p. Julitą Stani głośno przeczytali fragment książki „Trzy metry nad niebem”. W dalszej części zajęć uczniowie rozwiązywali kalambury i multimedialny quiz czytelniczy. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkie niespodzianki.
Na zakończenie zajęć nauczyciele bibliotekarze podziękowali uczniom za udział w zbiórce książek pod hasłem „100 książek na 100-lecie niepodległości” oraz zaprosili do obejrzenia wystawki nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzień życzliwości i pozdrowień

W środę 21 listopada w naszej szkole uczennice z Koła Miłośników Książek oraz Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu przygotowali DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI.  W czasie długich przerw były wręczane uczniom emblematy z uśmiechniętymi minkami, a w kąciku życzliwości można było napisać życzenia i pozdrowienia na serduszkach, które stworzyły Drzewo Życzliwości. Akcja cieszyła się dużym zainteresowanie wśród dyrekcji, nauczycieli i uczniów.

MISTRZOWIE KODOWANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W naszej szkolnej bibliotece odbywają się zajęcia w ramach programu Mistrzowie Kodowania. Pod okiem nauczyciela pani Edyty Małek najmłodsi uczniowie wprowadzani są w tajniki kodowania. Razem z nauczycielem brali udział w święcie programistów w całej Europie - Code Week. Brawo!!!

WIECZÓR Z TECHNOLOGIĄ

Nasze panie "bibliotekarki" poza tym, że zachęcają nas do czytania książek zawsze chętnie prezentują wykorzystanie nowoczesnych technologii. Bo niby czemu tablet nie może być książką? Podczas imprezy szkolnej "Wieczór z technologią" przekonaliśmy się, że korzystając z nowoczesnych technologii też możemy propagować czytelnictwo.